Žirgas ar arklys? Nauja edukacinė programa
Arklių dienos proga muziejus parengė naują edukacinę programą su žirgais „Žirgas ar arklys“. Pirmieji programoje dalyvavo Anykščių A. Vienuolio progimnazijos trečiokai ir juos atlydėjusi mokytoja Asta Grinienė. Edukatorė Ema kartu su žemaitukais Kėkštu ir Variu dalyvius sutiko muziejaus arklidėse.
Susipažinę su saugiu elgesiu prie žirgų, moksleiviai tęsė pažintį su Arklio muziejaus stambiųjų žemaitukų veislės žirgeliu Kėkštu ir iš Giliogirio dvaro atvykusiu ir Niūronyse viešinčiu žemaituku Variu. Edukacijoje pasakojama apie arklio namus, aplinką, amžių, gimimo vietą, buvo aptariamos žymės, plaukas, vardų atsiradimas bei daugybė kitų įdomybių. Bendraudami ir kalbindami arkliukus vaikai vis geriau suprato kaip jie mąsto, kaip jaučiasi, kaip reaguoja į aplinką. Moksleiviai buvo supažindinti su kasdieniais žirgo poreikiais bei žirgininko pagrindiniais darbais. Visiems buvo įdomu pažvelgti į Kėkšto dantis, ar stebėti tai pirmyn, tai atgal linkstančias Variaus ausis.
Nors žirgas išsiskiria savo praktine ir simboline svarba, o Lietuvių tautosakoje, istorijoje, kultūroje ir mitologijoje nuo seno pasireiškia žirgo sąsajos su svarbiausiomis žmogaus gyvenimo sferomis, pirmos pažinties metu su šalia esančiais gyvūnais edukacinės programos dalyviams tiesiog norėjosi pabūti ir susidraugauti, pajausti gyvūno prielankumą vaiko jautriai prigimčiai.
Užsiėmimui baigiantis dalyviai dalijosi patyrimais ir įgytomis žiniomis, uždavinėjo rūpimus klausimus, dalinosi savo naujai užgimusia svajone. Išeidami pavaišino keturkojus atsineštomis morkomis. Kėkštui ir Variui susitikimas su progimnazijos trečiokais įsiminė, abu žirgeliai nuo šiol lauks atvykstančių vaikų. Edukacinėje programoje „Žirgas ar arklys“ gali dalyvauti visų Lietuvos mokyklų moksleiviai. Apie programos turinį plačiau skelbiama Arklio muziejaus svetainės skiltyje – mokome.
Nuotraukų galerija [..]