Rinkiniai
Kuriantis Arklio muziejui, formavosi eksponatų rinkinys. Pirmieji eksponatai pradėti rinkti 1975 metais prof. Petro Vasinausko ir žurnalisto Vlado Vaicekausko kelionės su arkliu po Lietuvą metu. 1978 m. birželio 10 d. atidarant muziejų, eksponatų pripildytos jau buvo dvi daržinės ir pradinės mokyklos pastatas. Po atidarymo Lietuvos žemdirbystės institutui priklausančių padalinių ūkiuose buvo suburta mokslinių bendradarbių grupė, kuri savo zonose rinko arklinį inventorių ir perduodavo muziejui.
1992 metais prijungus Arklio muziejų prie A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, eksponatai įtraukti į rinkinių knygas, sistemingai vedama jų apskaita. Kasmet rinkinys papildomas naujais eksponatais. Jiems rinkti kas metai organizuojamos išvykos po Anykščių rajoną.
Rinkinys, kaupiamas per 35 metų muziejaus gyvavimo laikotarpį, išaugo iki 3000 eksponatų. Šiuo metu eksponatai suskirstyti į 4 pagrindinius rinkinius.
Etnografijos rinkinys
Šiam rinkiniui priklauso XIX a. pab.–XX a. vid. naudoti namų apyvokos ir buities daiktai (moliniai puodai, šaukštai, piestelės, grūdikliai, geldelės, ližės, sūrių spaustuvai, sviesto muštukės, bezmėnai, lempos, lygintuvai ir t.t), įvairių formų šiaudiniai krepšiai, tekstilė (drabužiai, lovatiesės, rankšluosčiai, gūnelės) ir apavas, nemažai žemės ūkio ir linų pluošto paruošimo įrankių (pjautuvai, dalgiai, grėbliai, šakės, vėtyklės, peštukai, karštuvai, brauktuvės, priebrukai, mintuvai ir t.t.), tai pat kalvio, staliaus, račiaus, pakinktininko, stogdengio įrankiai.
Padargų rinkinys
Rinkinį sudaro nuo XIX a. pab. iki XX a. 7–ojo dešimtmečio naudoti arkliniai padargai ir žemės ūkio mašinos, pakinktai bei balnai, geležiniai pančiai, pasagos.
Didelę dalį rinkinio užima padargai (arklai, žagrės, plūgai, akėčios, plūgeliai, purentuvai, volai) ir žemės ūkio mašinos, reikalingos ūkio darbams nuo pavasario iki rudens (sėjamosios, šienapjovė, kertamoji, arklinis grėblys, arklio sukamos kuliamosios, arpas, fuchtelis), linų pluošto paruošimo mašinos.
Rinkinyje esantys pakinktai būdingi visoje Lietuvoje nusistovėjusioms pakinktų grupėms: aukštaičių ir dzūkų pavalkai su lanku, žemaičių pavalkai su viržiais, suvalkiečių plėškės. Saugomi pakinktai: darbiniai (jaučio pavalkai, pavalkai atvira šiaudų pyne, lankai suapvalintais šonais, plėškės, pakuliniai apynasriai su žąslais, kantarai, botagai) ir šventiniai (pavalkai su veltinio pamušalu aptraukti oda, odiniai šorai, kamanos su akidangčiais, skambučiai, kinkymo lankai).
Nedidelę rinkinio dalį užima balnai – lengvieji ir kavalerijos, geležiniai pančiai su spynomis, skirtingų dydžių pasagos, atskiros pakinktų dalys.
Spaudinių rinkinys
Didžiausias iš visų muziejaus rinkinių, suskirstytas į 459 komplektus, kurių pagrindą sudaro filatelisto Jono Gelaževičiaus dovanota kolekcija arklio tematika. Eksponatų laikotarpis – XX a. 3-asis dešimtmetis – 2013 m. Svarbiausioji kolekcijos dalis – pašto ženklai, išleisti Lietuvoje ir užsienio valstybėse. Saugomi vokai ir pašto kortelės, atvirukai, popieriniai užsienio šalių ir Lietuvos banknotai, 1922–1940 m. ir po 1990 m. nukaltos Lietuvos ir užsienio šalių monetos, vekseliai, knygos, J. Gelaževičiaus sudarytas arklininkystės ir žirgininkystės terminų žodyno katalogas, komplektai skirti žirgų sporto varžyboms, suvenyrai ir žaislai, metaliniai ir moliniai medaliai, ekslibriai, karpiniai, etiketės, degtukų dėžutės, maisto pakuotės, vizitinės kortelės, kalendoriukai, ženkliukai ir pan.
Nedidelę rinkinio dalį papildo Povilo Virbicko ir Antano Stackevičiaus muziejui dovanoti pašto ženklai, atvirukų komplektai ir kt. spaudiniai.
Transporto rinkinys
Tai mažiausias muziejaus rinkinys. Jame saugomi XX a. pradžioje ir viduryje naudoti valstiečių žiemos ir vasaros vežimai: šventiniai (dvikinkiai brikai, važiai, kurliandiški ratukai, vienkinkės bričkos, koreliai, lineika, vežėčios, važeliai, rogutės-lubnelės), darbiniai (porinis vežimas, koros, rogės, šlajos), miško darbų vežimai, pareigūno vežimas – lineika–ožys, kelių remonto darbų vežimas – kalamaška.
Išskirtinis gaisrinės vežimas su gaisrininkų inventoriumi: siurbliais, statinaitėmis, kabliais, laužtuvais, šakėmis, kibirais, žarnomis, varpeliu, žibintu, gaisrininko apranga. Nedidelę rinkinio dalį užima atskiros vežimų dalys: mediniai tekiniai, rato stebulės, stipinai, degutinės. Rinkinyje esantys vežimai yra būdingi visiems etnografiniams regionams ir fragmentiškai atspindi skirtingos konstrukcijos vežimų paplitimą visoje Lietuvoje.