Pažintis su žemaitukais
Arklio muziejus kviečia susipažinti su žemaitukų veislės žirgeliais. Vasario 15 d., šeštadienį nuo 12 iki 15 val. muziejaus arklidėse išvysite lietuviškų veislių žirgus – stambiųjų žemaitukų veislės žirgą Kėkštą bei senojo tipo žemaituką Varį, svečiuodamiesi jų namuose – tvarte, sužinosite daugybę įdomių dalykų apie jų gyvenimo būdą ir reikšmę žmogaus gyvenime. Jei įsiklausysite, išgirsite ką gali papasakoti ir patys žirgeliai. Abu keturkojai reprezentuoja lietuviškų veislių žirgus, tačiau kuo skiriasi senieji ir stambieji žemaitukai?
Žemaitukai – viena seniausių naminių arklių veislių Europoje, žinoma jau nuo VI-VII amžiaus. Manoma, kad žemaitukai yra kilę iš Rytų stepių tarpanų, į Lietuvos teritoriją patekusių kartu su indoeuropiečiais maždaug prieš 5 tūkst. m. Senovėje tai buvo nepamainomas lietuvio karo žirgas. Tai labai ištvermingi, ilgaamžiai, vislūs, nereiklūs pašarui, grakščių judesių, paklusnaus būdo gyvuliai. Kojos plonos, bet labai tvirtos. Eisena lengva, grakšti. Ypač gerai bėga risčia.
Stambieji žemaitukai – universalūs šeimos naminiai arkliai, nebaikštūs ir lengvai valdomi. Jie gerai traukia žemės ūkio padargus ir vežimus, galima jodinėti. Stambiajame žemaituke išliko senojo žemaituko gerosios savybės, ištvermingumas, nereiklumas pašarams, gera sveikata ir darbingumas. Iš ristūnų veislių paveldėjo risčią, didesnį ūgį bei įgavo dar daugiau tvirtumo. Apie žemaitukus ne tik daug sužinosite, su jais galėsite tiesiog pabūti ir susidraugauti.
Su žirgu ar arkliu mus sieja tūkstantmečių istorija. Tėvynę ginant ir duonelę kasdieninę auginant, visus kitus ūkio darbus nuveikiant, pramogaujant šventėse – visur kartu. Artimas ir mielas šis gyvūnas lietuvio širdžiai. Gera jį paglostyti, patapšnoti per sprandą, pažvelgti į protingas akis.
Susitikime Arklio muziejuje!

Nuotraukų galerija [..]